Dobrý den,
dovolte nám poděkovat, že jste si u nás nechali vyrobit motokrosové polepy. Těší nás, že naše práce přináší radost. Velmi nás zajímá váš názor a výsledek našeho snažení a proto si velmi oceníme, když se podělíte o fotky vašich vytuněných motorek ;-) V případě dotazů, podnětů a pod. Vám jsme k dispozici na našich FB stránkách https://www.facebook.com/maratusrace/ nebo mailové adrese polepy@it4.cz.

Ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho sportovních úspěchů!

Za tým MARATUS sports design Radek Pospíšil
                                                                                    


Návod na správné lepení našich polepů
 
Naše polepy jsou vyrobeny z nejkvalitnější silné fólie. Kvalitativně se jedná o stejný materiál, jaký používájí pro své polepy světové značky. Krásné reflexní barvy jsou té nejvyšší kvality. Pro dokonalou pevnost využíváme nejkvalitnější lepidla. Nicméně i u takto kvalitních materiálů je potřeba dodržovat několik zásad, aby byl výsledek dokonalý.

1. příprava plastů
samolepky doporučujeme lepit na nové plasty, čímž je zajištěna nejlepší hladkost a čistota podkladu a tím i následná přilnavost polepu. Pokud i přesto chcete použít staré plasty, je opravdu důležité zbavit je všech nečistot. I tak je ale potřeba počítat s horší přilnavostí polepů v důsledku škrábanců a podobně. Plasty je nutné dobře odmastit. Není pravda, že nové plasty není třeba odmašťovat! K odmaštění je ideální toluen. Technický benzín, nebo líh se nedoporučuje.

2. vlastní lepení
naše polepy se lepí za sucha. V žádném případě se nenamáčejí v jarové vodě! jak je tomu u polepů, které se lepí za mokra. Na zadní straně polepu vyřízněte (např. žiletkovým nožem, ale opatrně ať nepoškodíte vlastní polep) přibližně 1cm proužek v papíru, který chrání lepivou plochu. Ideální je zvolit pro výřez tohoto proužku tu nejdelší stranu. Odříznutý proužek odtrhněte a tím odkryjte lepivou část. Tohoto 1cm širokého lepivého proužku využijte k opatrnému usazení polepu na plast. (tento krok samozřejmě dělat nemusíte u malých dílů, kde můžete celou samolepku nalepit rovnou) Nyní polep opatrně od středu ke stranám nalepujte a při tom vytlačujte všechen vzduch, aby nám pod polepem nezůstaly bubliny. Postupně odstraňujte krycí papír z lepicí vrstvy a dolepte celou samolepku.

3. úpravy a fixace
po nalepení ořízněte samolepku z míst, kde by mohlo hrozit samovolné odlepení. Jedná se především o různé rohy, otvory popř. i přesahy. Nalepenou samolepku nyní zafixujte pro maximální účinnost lepidla horkým vzduchem. Doporučujeme použít obyčejný fén, neboť u horkovzdušných pistolí hrozí přehřátí a tím zkrabatění polepu.

4. závěr
pro maximální účinnost lepidla nechte nalepený polep 72 hodin vyzrát při pokojové teplotě tedy přibližně při 20ti stupních celsia.


Projekt MARATUS design (polepy na motokros a enduro motorku) na doméně www.maratus.com od společnosti IT4 s.r.o.