img img
img
přihlášení
img
img img
 
  úvod
  O projektu motokrosového designu  
  Konfigurátor polepů a dresů  
  Konfigurátor polepů v jednoduchých krocích  
  Tipy a triky pro konfigurátor  
 
Návod na správné lepení našich polepů
 
 
Naše polepy jsou vyrobeny z nejkvalitnější silné fólie. Kvalitativně se jedná o stejný materiál, jaký používájí pro své polepy světové značky. Krásné reflexní barvy jsou té nejvyšší kvality. Pro dokonalou pevnost využíváme nejkvalitnější lepidla. Nicméně i u takto kvalitních materiálů je potřeba dodržovat několik zásad, aby byl výsledek dokonalý.

1. příprava plastů
samolepky doporučujeme lepit na nové plasty, čímž je zajištěna nejlepší hladkost a čistota podkladu a tím i následná přilnavost polepu. Pokud i přesto chcete použít staré plasty, je opravdu důležité zbavit je všech nečistot. I tak je ale potřeba počítat s horší přilnavostí polepů v důsledku škrábanců a podobně. Plasty je nutné dobře odmastit. Není pravda, že nové plasty není třeba odmašťovat! K odmaštění je ideální toluen. Technický benzín, nebo líh se nedoporučuje.

2. vlastní lepení
naše polepy se lepí za sucha. V žádném případě se nenamáčejí v jarové vodě! jak je tomu u polepů, které se lepí za mokra. Na zadní straně polepu vyřízněte (např. žiletkovým nožem, ale opatrně ať nepoškodíte vlastní polep) přibližně 1cm proužek v papíru, který chrání lepivou plochu. Ideální je zvolit pro výřez tohoto proužku tu nejdelší stranu. Odříznutý proužek odtrhněte a tím odkryjte lepivou část. Tohoto 1cm širokého lepivého proužku využijte k opatrnému usazení polepu na plast. (tento krok samozřejmě dělat nemusíte u malých dílů, kde můžete celou samolepku nalepit rovnou) Nyní polep opatrně od středu ke stranám nalepujte a při tom vytlačujte všechen vzduch, aby nám pod polepem nezůstaly bubliny. Postupně odstraňujte krycí papír z lepicí vrstvy a dolepte celou samolepku.

3. úpravy a fixace
po nalepení ořízněte samolepku z míst, kde by mohlo hrozit samovolné odlepení. Jedná se především o různé rohy, otvory popř. i přesahy. Nalepenou samolepku nyní zafixujte pro maximální účinnost lepidla horkým vzduchem. Doporučujeme použít obyčejný fén, neboť u horkovzdušných pistolí hrozí přehřátí a tím zkrabatění polepu.

4. závěr
pro maximální účinnost lepidla nechte nalepený polep 72 hodin vyzrát při pokojové teplotě tedy přibližně při 20ti stupních celsia.

verze pro tisk


 
  Jak si objednat polepy  
  Potíže a problémy  
  Barvy cedulek motokros  
  Vlastní materiál do konfigurátoru  
 
 
  Projekt MARATUS design (polepy na motokros a enduro motorku) na doméně www.maratus.com od společnosti IT4 s.r.o.